Covid-19

COVİD’19 KAPSAMINDA FABRİKAMIZDA ALINAN TEDBİRLER

-Fabrika çalışma alanları ve şirket araçları planlı olarak dezenfekte edilmektedir.
-Fabrikada kullanım alanlarındaki kapı ve pencereler, binanın havalandırması, temas ve bulaşma riskinin azaltılması amacı ile gün içerisinde gerektiği kadar açık tutulmaktadır.
-Tüm tuvalet ünitelerinde musluklar, sabunluklar çöp kovaları düzenli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
-Tuvaletlere temizlik ve hijyen ile ilgili gerekli bilgilendirme afişleri asılmıştır.
-Fabrikaya girişte alkol bazlı Sağlık Bakanlığı onaylı el antiseptiği standları ile hijyen sağlanmaktadır.
-Fabrikaya girişte yerde bulunan işaretlemeler ile sosyal mesafe kuralına uyum sağlanmaktadır.
-Fabrikaya girişte her personel ve ziyaretçinin ateşleri ölçülmektedir.
-Fabrikadaki tüm çalışanların ve ziyaretçilerin HES kodu sorgulamaları yapılmaktadır.
-Ortak kullanımdaki sebiller kaldırılmıştır.
-Her koridorda ve bina girişlerinde hijyenik atıklar (maske/eldiven vb.) için temas gerektirmeyen, üstü kapalı ve pedallı çöp kovası bulunmaktadır. Fabrikadaki tüm çöp kovaları temas gerektirmeyecek şekilde ayarlanmıştır.
-Çalışma alanları fiziksel mesafe kuralları gözetilerek düzenlenmiş ve gerekli uyarı afişleri asılarak kurallara uyum sağlanmıştır.
-Bekleme alanları fiziksel mesafe kuralları gözetilerek düzenlenmiş ve gerekli uyarı afişleri asılarak kurallara uyum sağlanmıştır.
-Toplantı salonları fiziksel mesafe kuralları gözetilerek düzenlenmiş ve maksimum bulunması gereken kişi sayısı belirtilerek gerekli uyarı afişleri asılmıştır.
-Pandemi süresinde mümkün olduğunca toplantılar online olarak düzenlenmektedir.
-İşin gereklilikleri göz önünde bulundurularak Uzaktan Çalışma programları ile ofislerdeki çalışan yoğunluğu azaltılmaktadır.
-Fabrika içerisinde maske takmak zorunludur. Maske takmayanlara uyarılar yapılır. Tüm çalışanların maske ihtiyacı fabrika tarafından karşılanmakta olup sürekliliği sağlanmaktadır.
-Danışma ve güvenlik çalışanlarının siperlik kullanımı ile bulaş riski azaltılmaktadır.
-Temizlik alanında çalışanların belirlenmiş görevleri yerine getirirken eldiven kullanmaları sağlanmaktadır.
– COVID-19 Salgını ve Korunma Önlemleri kapsamında çalışanlara İş Yeri Hekimi tarafından eğitimler verilmektedir. Ayrıca Temizlik ve Hijyen konusunda da Temizlik Görevlilerine eğitimler verilmektedir.
-Fabrikamızda kurum kültürü gereği ses düzeyinin kontrolü üzerinde durulmakta olup uygun yerlerde “Yüksek Sesle Konuşma” afişleri ile de gereken uyarılar yapılmaktadır.
-Bulaş riskini azaltmak için yoğunluğun çok olduğu ortak kullanım alanları Öksürük ve Hapşırma Adabı, Ellerin Dezenfekte Edilmesi, Yüksek Sesle Konuşma afişleri ile düzenlenmiştir.
-Ortak kullanılan ekipmanlar her kullanım öncesi ve sonrasında temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
-Şirket içerisinde kullanılan bilgisayarlar ve telefonlar kişiye özel verildiği için ortak kullanımı azaltılarak bulaş riski de düşmektedir.
-Yemekhanede oturma düzeni sosyal mesafeye uygun bir şekilde oluşturulmuştur. Uyarı işaretlemeleri ile karşılıklı oturulması engellenerek çapraz şekilde oturulması sağlanmıştır.
Aynı zamanda yemekhanede yoğunluğun önlenmesi için yemek saatleri düzenlenmiştir.